Panela

Prírodné alternatívne sladidlo

PANELA pochádza z extrakcie trstinovej šťavy, ktorá je zahrievaná, aby sa znížil jej obsah vody, a následne sa tak stáva bohatým sirupom. Vďaka ľahkým karamelovým tónom a stopovým prvkom živín a minerálov, ako je železo, vápnik a fosfor, ako aj vyššiemu obsahu vitamínu C a vitamínu E, je Panela ideálnou voľbou pre pečenie, sladenie nápojov alebo dezertov, napríklad ryžového pudingu, ovsenej kaše alebo našej lahodnej kávy. Panela je s glykemickým indexom 55 jednoznačne lepšou alternatívou v porovnaní s bežným cukrom (glykemický index 80).

Prírodné sladidlo panela

BIO kvalita chuťou aj výrobou

Nie len že Panela skvelo chutí a obsahuje stopy vitamínov a živín, je aj skvelým prídavkom do každej BIO kuchyne. A to najmä vďaka použitiu prírodných surovín a nízkemu negatívnemu vplyvu na životné prostredie. Vyskúšajte to sami a Vaše recepty i telo naberú novú chuť do života.

bio logo

VÝROBA A PRÍSADY

V porovnaní s inými sladidlami, ako je napríklad cukor sa Panela značky Mesa Baja vyznačuje jednoduchšou výrobou a minimálnym pridávaním druhotných surovín. Vďaka tomu si Panela dokáže udržať potrebné živiny, vitamíny a špecifickú chuť.

OCHRANA PROSTREDIA

Vzhľadom na nízku úroveň procesu je uhlíková stopa pri výrobe sladidla Panela minimálna v porovnaní s procesom výroby cukru. Keďže ide o organický produkt, pri jej výrobe sa zaručuje zachovávanie a prispievanie k zdraviu agrosystémov, biologickej diverzity, biologickým cyklom či biologickej aktivite pôdy. Rovnako sa dohliada na neustále hľadanie komplexnej udržateľnosti systému ovplyvňujúceho ekologické a ekonomické sociálne oblasti.

SOCIÁLNY VPLYV

Výroba Panely sa stala nevyhnutnou súčasťou malých lokálnych farmárov, ktorí jej pestovaniu venujú celé svoje životy. Celé rodiny sa spájajú, aby pomohli vypestovať a spracovať Panela značky Mesa Baja a odprezentovať tak svoj región po celom svete.

Vyskúšajte aj

jedinečné bio čokolády

vyrobené so sladidlom panela

Pri výrobe čokolád Guau sa používajú iba 100% organické produkty ako je aj sladidlo PANELA.

Predošlé
Ďalšie

Darujte sladké potešenie od Guau

ako darček