RAKYTNÍK

ovocie pre zdravé telo

Rakytník Rešetliakový (z lat. Hippophae rhamnoides) priaznivo vplýva na ľudské telo a jeho zdravie. Jeho pôvod  a výskyt sa spája predovšetkým s ázijským kontinentom, no vďaka jeho popularite na svete sa pomaly stáva bežnou pestovateľskou  rastlinou po celej Európe. V celej rastline sa nachádza viac ako 190 biologicky aktívnych látok, ktoré podporujú imunitu, tráviaci trak či činnosť srdca.

ÚČinky Rakytníka

na ľudský organizmus

Rakytník je jedinečný typ ovocia, ktoré v sebe obsahuje zmes až 10 rôznych vitamínov – antioxidantov, 15 stopových prvkov, rôznych nenasýtených mastných kyselín či olejov, a iných biologicky aktívnych látok.  Práve vďaka tomuto vysokému obsahu zdraviu prospešných látok a antioxidantov je Rakytník skvelým spôsobom ako si udržať svoje telo zdravé. Na telo totiž pôsobí blahodarne v mnohých smeroch a stáva sa tak obľúbeným ovocím na pestovanie a konzumáciu.

Ochrana pred ochoreniami

Rakytník má v seba mnoho antioxidantov, vitamín C či vitamín A. Vďaka tomu pomáha chrániť organizmus pred rôznymi vírusmi ako je chrípka či angína.

Srdce a cievy

Semená Rakytníka sú zdrojom oleja bohatého na flavonoidy., ktoré znižujú krvný tlak v tele. Vďaka tomu Rakytník podporuje funkciu srdca krvného obehu a zvyšuje pružnosť a priechodnosť ciev.

Tráviaci trak, stres či toxíny

Vysoký vplyv má aj na očistu organizmu od toxických splodín či civilizačného stresu. Vaše telo tak dostane ochráni pred rôznymi toxínmi. Okrem toho napomáha aj pri správnej funkcii tráviaceho traku a podporuje tvorbu žlče a tráviacich enzýmov.

najdôležitjšie látky

ktoré pomáhajú zlepšovať a udržiavať vaše zdrabie

Vitamín C

Rakytník má v sebe až 24 krát väčší obsah vitamín C ako citrón a až o 18 krát väčší obsah ako kiwi.

Vitamín E

Priaznivo pôsobí na pokožku, cievy a tkanivá. Podporuje plodnosť a neutralizuje voľné radikály.

Vitamín K

Nedostatok vitamínu K má na svedomí zrážanlivosť krvi, krvácaniu orgánov a tvorbu modrín.

Vitamín P (bioflavonoidy)

Pôsobí ako antioxidant, posilňuje obrany schopnosť, chráni žily a tepny. Napomáha vylučovať nepotrebné toxín a podporuje imunitu organizmu.

Provitamín A (betakarotén)

V organizme sa mení na vitamín Am ktorý napomáha zlepšovať zrak, funkciu pľúc, hrubého čreva, prostaty a mozgu. Má antioxidačné účinky.

Vitamín D

V tele sa mení na rôzne typy vitamínu D. Je potrebný najmä v času rastu detí, posilňuje rast kostí a predchádza ich zostarnutiu.

Triesloviny

Pôsobia pri hnačkách a krvácaní v tráviacom ústrojenstve. Napomáhajú pri žalúdočných zápaloch, a majú protizápalový a antibakteriálny účinok aj na kožu a sliznicu.

Omega 3, 6 a 9

Nenasýtené mastné kyseliny chránia bunky pred deštrukciou a poškodením a pôsobia proti infarktu či vypadávaniu vlasov. Podporujú odolnosť organizmu a napomáhajú hojeniu rán.

Omega 7

Táto vzácna kyselina sa nachádza v Rakytníku až v 40% miere. Pôsobí priaznivo na tráviaci trakt a funguje ako antioxidant.

vyskúšajte z našej ponuky

jedičné produkty z rakytníka

EKO sušený rakytník v čokoláde

Balenie výberového sušeného rakytníka
obaleného v lahodnej EKO čokoláde a ochuteného Panelov.

EKO džem z rakytníka

Ovocný džem vyrobený z ovocia z Rakytníka,
ochutený zdraviu prospešným sladidlom Panela.

Výberové sušené ovocie

Lahodné výberové EKO sušené ovocie vyrobené z čerstvého rakytníka.

Vyskúšajte lahodnú chuť Kolumbie od guau.sk.

Nájdete nás: